Embed

Elzem'e Mektuplar.. Devamı var.. (Vol:1)

Şey şimdi hani bilirsiniz herkesin bi gönlü vardır.. Yani vardır herkesin gönlü oğlııım neden olmasın.. İşte benim gönlümünde muhtarı var bir tane en muhtar olanından adı: ''Elzem'' Gerçekten de benim hayatıma ''Elzem'' bu kız.. İlknur.. Kardeşten öte.. 

Kokusunu bilmiyorum ama bende Lavantayı anımsatıyor aslında Baba gibi de kokabiliyor.. Dua ediyorum bir kez daha görebilmek için.. Onu gördüğümde biliyorum kokusundan emin olacağım.. Hem sevgili gibi kokuyor hem melek gibi sonra bir bakıyorum baba gibi de kokuyor.. Güven kokuyor.. Aşk kokuyor.. Sanırım kokusu hayatın hep güzel yanlarını çalmış bir koku.. Hiç hissetmediğim derece de güzel bakıyor..

Aklıma bana ilk cam acışı geldi ama ben sadece gözlerine odaklandım.. Küçükken ki izlediğim çizgi filmler geldi hani bi ceylan vardı gözleri güzel bi de beyaz AT vardı alnının ortasından altın gibi bi şey vardı hoş ATlardı onlar iyilerdi.. Öyle her yerde gözükmezlerdi.. Ezlem'de her yerde gözükmez bi mücevher gibi.. 

Mesela bize hep manyak manyak fotolarını gönderir o kadar dehşettir ki o fotoları görünce benim gözlerimden yaş gelir mutluluk-özlem karışımı yaşlar.. Dışardan bi ev düşünün ilk bakışta sıradan gibi gelir ama içine girdiğinde daha önce hiç görmediğin güzellikler, hiç hissetmediğin duygular hissedersin.. İşte bu son kurduğum cümlenin eş anlamlısına ''İlknur'' denir.. İçi okyanus gibi.. Alır götürür seni hiç bulunmadığın yerlere.. Kalbi Okyanus çünkü.. Sevgisi bir başkadır.. Kendi gibi bir bAŞKa.. (başka kelimesini bAŞKa diye yazmazsam çatlarım ha..) 

Diğer dostlarımdan veya diğer insanlardan çok farklıdır ayıptır söylemesi.. Mesela diğer insanlar öyle dikkatsiz az biraz da sevimsiz dolaşıp, yaşarken hayatı İlknur altta ki papatyayı farkedebilir.. Yaşam penceresi diyorlar ya hani işte İlknur yaşam penceresine Pimapen yaptırmış sanki. Gıcır gıcır hayat dolu..


Her yürek sevemez İlknur'u.. Ama İlknur'un yüreğinde herkese yer vardır dedim ya hani Okyanus Yürekli diye!! Nankör olmayan her kul sık sık şükreder Rabb tarafından kendisine verilen nimetlere, hediyelere.. İlknur'umda Esma-ül Hüsna'm tarafından bana verilmiş eşsiz bir hediye.. Benim için özel olan her insan hakkında böyle düşünürüm ama kimseye de demedim eşsiz'sin diye.. İlknur eşsizdir benim hayatım da. (bunu dipnot mu yapsaymışım acaba?) 

Hisleri derindir, sevgisi gerçektir, kalbi sevilesidir, yanakları ısırılası, gözleri büyülenesi, kokusu geberilesi, Kardeşliği ölünesi.. Hayalleri yaşanılası.. Bi hayalim var.. Altta ki arabayı ilk gördüğüm salise de. Salise diyorum bak saniye bile değil İlknur'um geldi aklıma.. Ya sürmesek bile kapımızın önünde dursun en azından.. Perdeyi aralayıp arabayı gördü mü bizim melek kız yüzünde tüm çicek çeşitleri açsın.. 

Seni Seviyorum Kardeşlerin en eşsiz'i.. Allah'a daha çok şükretmeme sebep oluyorsun senin gibi bi güzelliği karşıma çıkardığı için.. Karşıma çıkarmakla kalmayıp Kardeş diye alnıma yazdığı için.. (canısı canısı, ömrümün yarısı.. Ben senden ayrılmam alnımın yazısı.. hatırladın mı bunu domates çorbam)

ve Doğum günün kutlu olsun Gönül Muhtarım.. Seni doğuran anneyi (yazar burda Sevdiye isimli teyzoşundan bahsetmiş) mutluluklara boğasım var.. O anneyi öp benim yerime melek kız.. ve İyi ki varsın birtanem.. Harbiden iyi ki varsın ha.. İnsanın güvendiği kardeşi olması ''ben İlknur'a inanırım da güvenirim de'' demesi.. Güven kelimesini tam hafızamdan silip atarken çıktın karşıma Prenses (yazar burda da Kurbağayı öpen Prensesten bahsetmiş) yeniden inandırdın beni bu hayata.. Ama şunu sakın Unutma! Kardeşimsin sen, kalbimde kalbin, kalbinde kalbim atarken ''Hayat'' var.. 

Rabb'im gönlünden geçenleri sana ve sevdiklerine hayırlı ve afiyetli kılıp nasip etsin.. Seni en sevdiği kullarından eylesin.. Birlikte Filistin'e gideriz inşeAllah.. Öyle şahane bir ömür nasip etsin ki sana Yüce Mevlam ardında kalanlar bi İzzetbegovic'de İlknur'du desinler.. Hiçbir zaman kendini, kalbini hafife alma gül yüzlüm.. Sen Ümmetten birisin.. Ve Allah için atılacak her adımda sen hep en önde olacaksın o yüreği ben sende görüyorum belki de en çok bu yüzden Seni Seviyorum duyarlı meleğim.. Seni Allah rızası için çok Seviyorum.. İnşeAllah şehit olursam seni cennette sarayımda ağırlayıp, Adana kebaptan yaprak sarmasına kadar dopdolu bir sofrada seninle yımaaah yimeeeh isterim.. Sonrada bulutlarda hoplayıp, gökyüzünde uçmak.. Kevser Havuzunu da unutmadım hadi yine iyisin cennet gözlüm.. Benimsin Sen..

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !